akce skončila

Rodinná vstupenka na výstavu Keltové pod Pálavou v Mikulově

LokaceRegionální muzeum v Mikulově, Zámek 1/4, 692 01 Mikulov, Česko

Zbývá času0:00:00

Zbývá poukazů0 / 138

Akce bohužel skončila, ale nezoufejte - dejte nám email a v případě dostatečného zájmu kontaktujeme partnera a dáme vám vědět ihned jak se akce obnoví.
Odesláním zájmu souhlasíte se zpracováním osobních údajů
-40%
Rodinná vstupenka na výstavu Keltové pod Pálavou v Mikulově
Rodinná vstupenka na výstavu Keltové pod Pálavou v Mikulově
Rodinná vstupenka na výstavu Keltové pod Pálavou v Mikulově
Rodinná vstupenka na výstavu Keltové pod Pálavou v Mikulově

Keltové pod Pálavou ožijí na mikulovském zámku. 

Letošní rok na mikulovsku patří nejstarší historii. Regionální muzeum připravilo výstavu Keltové pod Pálavou. 

Doba laténská (5.–1. století př. n. l.) je tradičně spojována s Kelty. Právě tehdy se v kraji pod Pálavou poprvé objevily mince, skleněné náramky či keramické nádoby zhotovované na hrnčířském kruhu. Jak se v době laténské pohřbívalo? Jak vypadal typický obytný dům? Jaké zbraně používali tehdejší válečníci v boji? Odkud se na jižní Moravu dováželo zboží? A žili kolem Pavlovských vrchů skutečně Keltové? Na tyto otázky Vám odpoví právě tato výstava.

Kdy? 11. 5. - 28. 11. 2021. 
Kde? V Regionálním muzeu v Mikulově, zámek Mikulov. 

Rodinnou vstupenku nyní můžete koupit za zvýhodněnou cenu 72 Kč místo 120 Kč. Rodinná vstupenka platí pro 1-2 dospělé a 1-4 děti. Děti do 6 let v muzeu neplatí. 

hlavicka01_cz

Výstava připravená ve spolupráci s Moravským zemským muzeem a Archeologickým ústavem Akademie věd v Brně představí ty nejstarší kapitoly z historie pálavských kopců. 

Na přelomu našeho letopočtu se totiž okolo Pálavy proháněly keltské a germánské kmeny, z jihu se rozpínala Římská říše. A právě do tohoto období výstava vezme své návštěvníky. 

Výstavou provádí postava staré Elantie, která postupně představí keltskou společnost, ať už se jedná o náboženství, způsob bydlení, válečnictví nebo třeba řemesla. Návštěvníci se mohou těšit na unikátní exponáty i zajímavosti z běžného života Keltů v regionu. Rodiny s dětmi jistě ocení interaktivní prvky, kdy si budou moci například vyzkoušet tkaní keltských karetek. Muzeum zároveň připravilo programy pro školy. 

K vidění ovšem nebudou pouze sbírkové předměty spojené s Kelty. „Snažili jsme se představit nejen život Keltů pod Pálavou, ale také práci archeologů, kteří často tráví na lokalitách při terénních výzkumech celé dny. Ještě více času však věnují práci v archivech a depozitářích. Díky tomu mohou nálezy zasadit do kontextu, propůjčit jim smysl a význam.“ říká ředitel muzea Petr Kubín.

Máte dotaz ke kupónu? Nebojte se zeptat!

Odesláním dotazu souhlasíte se zpracováním osobních údajů