akce skončila

Vstupenka na pohádkový hrad Bouzov

LokaceHrad Bouzov, Bouzov 8, 783 25 Bouzov, Česko

Zbývá času0:00:00

Zbývá poukazů98 / 150

Akce bohužel skončila, ale nezoufejte - dejte nám email a v případě dostatečného zájmu kontaktujeme partnera a dáme vám vědět ihned jak se akce obnoví.
Odesláním zájmu souhlasíte se zpracováním osobních údajů
-40%
Vstupenka na pohádkový hrad Bouzov
Vstupenka na pohádkový hrad Bouzov
Vstupenka na pohádkový hrad Bouzov
Vstupenka na pohádkový hrad Bouzov
Vstupenka na pohádkový hrad Bouzov
Vstupenka na pohádkový hrad Bouzov

Víte, proč je právě hrad Bouzov nazývaný pohádkovým hradem? Protože nejedna pohádka byla na tomto hradě natočena. Třeba pohádka O princezně Jasněnce a létajícím ševci nebo Arabela a další pohádky.

Přijďte si prohlédnout pohádkový hrad Bouzov, nejnavštěvovanější památku České republiky, vyhledávané místo filmaři. 

Vstupenka zahrnuje základní okruh hradu s názvem Hrad se představuje. Vyberte si vstupenku pro dospělého nebo rodinnou vstupenku, která platí pro 2 dospělé a 2-3 děti od 6 do 18 let.

Projdete si reprezentační prostory hradu - soukromé apartmá Evžena, starou kancelář, jídelnu velmistra, sloupovou síň, loveckou síň, rytířský sál, kapitulní síň, kapli, zbrojnici.

Romantický hrad založený na přelomu 13. a 14. století se nachází v malebné krajině Litovelska a Mohelnicka. Do roku 1696 jej střídavě vlastnili příslušníci různých českých a moravských rodů, pak panství s hradem koupil Řád německých rytířů. Od roku 1945 je majetkem státu. V roce 1999 byl prohlášen za národní kulturní památku.

Hrad je plně zařízen a vybaven obrazy, uměleckými předměty, historickým i na míru vyrobeným nábytkem. Dnešní podobu typického romantického sídla s cimbuřími, arkýři, střílnami a chrliči získal hrad po rozsáhlé přestavbě v letech 1895-1910. Unikátní jsou dva funkční padací mosty a padací mříž, které mohou návštěvníci spatřit v provozu při slavnostních příležitostech - zahájení a ukončení sezóny, vernisáže výstav, hradní jarmark a karneval apod.

Magické kouzlo hradu jej trvale činí vyhledávaným objektem pro pořádání společenských akcí, koncertů, divadelních představení, výstav a svateb. Svoji roli si také zahrál v mnoha pohádkách a historických filmech. Bouzov nabízí k pronájmu velké množství rozmanitých interiérů - sálů, síní a nádvoří. 

Hrad se představuje (základní okruh)

Prohlídka je vhodná pro rodiny s dětmi, školy a seniory. Prochází reprezentačními prostorami hradu.

Trasa okruhu

Soukromé apartmá Evžena, stará kancelář, jídelna velmistra, sloupová síň, lovecká síň, rytířský sál, kapitulní síň, kaple, zbrojnice

Prohlídkový okruh je přístupný od dubna do října podle provozní doby.  

Povinná rezervace prohlídky nad 15 osob.

Cizojazyčný výklad je zajišťován podle provozních možností po předchozí objednávce pro skupinu nad 15 osob dle provozních možností objektu.

Máte dotaz ke kupónu? Nebojte se zeptat!

Odesláním dotazu souhlasíte se zpracováním osobních údajů