Vstupenka na výstavu do Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně

LokaceMuzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně, 14. budova baťovského areálu, 1. podlaží, Vavrečkova 7040, 760 01 Zlín, Česko

Zbývá času19:26:38

Zbývá poukazů35 / 114

77 Kč

129 Kč

Ušetříte 52 Kč

-41%
Vstupenka na výstavu do Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně
Vstupenka na výstavu do Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně
Vstupenka na výstavu do Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně
Vstupenka na výstavu do Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně

Podmínky uplatnění

Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně
14. budova baťovského areálu, 1. podlaží
Tel.: +420 573 032 326
E-mail: info@muzeum-zlin.cz 
Web: www.muzeum-zlin.cz 

Otevřeno denně kromě pondělí
od 10 do 18 hodin 

Platnost voucheru: do 31. 12. 2018

Vytištěný voucher předložíte na pokladně při vstupu.

Celkový počet voucherů v akci: 114 ks
Max. počet voucherů na osobu: neomezen

Kde lze uplatnit

Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně
14. budova baťovského areálu
1. podlaží
Vavrečkova 7040
760 01 Zlín
Česko

Zobrazit na mapě

Zajeďte si do Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně. Uvidíte stálou expozici mapující dějiny baťovského koncernu od založení firmy až do jejího znárodnění v roce 1945. VSTUPENKU nyní koupíte za zvýhodněnou cenu 77 Kč!

Vstupenka platí pro 1 osobu. Kromě stálé expozice ji můžete využít také na krátkodobé výstavy, např. Pochodem pod císařským praporemObrázky z historie lázeňské léčby a další... 

Díky této akci ušetříte 52 Kč na každém lístku! 

Logo

Milovníci umění, kultury i vzdělanosti se konečně dočkali. Bývalé tovární budovy s baťovským označením 14 a 15 ve zlínském Baťově areálu se oblékly do nového hávu a jménem 14|15 BAŤOVA INSTITUTU budou opět sloužit lidem. 

budova

Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně má pro stálé expozice ve 14|15 Baťově institutu vyhrazeno celé 3. nadzemní podlaží. Expozice Princip Baťa: Dnes fantazie, zítra skutečnost představuje historii firmy Baťa od jejího založení v roce 1894 až do znárodnění československé části koncernu po druhé světové válce. Do této expozice jsou organicky začleněny bývalé stálé expozice muzea umístěné v Obuvnickém muzeu a na zlínském zámku. Zakomponování kolekcí obuvi a obuvnických strojů do expozice přirozeně vyplynulo z toho, že základ sbírek byl tvořen původními baťovskými sběry a výrobky. Také expozice o historii zlínského filmu těží z tvorby světoznámých tvůrců animovaného filmu Hermíny Týrlové a Karla Zemana i dalších generací filmařů, jakož i z vytvoření skupiny hraného filmu pro děti a mládež a následně dodnes existujícího dětského filmového festivalu ve Zlíně. I tohle všechno bylo umožněno vznikem baťovského filmového ateliéru. Kupodivu také část věnovaná fondům cestovatelů má k firmě Baťa poměrně blízko. Málokdo asi ví, že Jiří Hanzelka a Miroslav Zikmund na svou první cestu vyjížděli jako obchodní zástupci nabízející výrobky, přesně jako předváleční Baťovci.

Za zmínku stojí i část tovární výrobní linky na výrobu obuvi, v níž některé stroje jsou dokonce funkční stejně jako vystavená letadla - první bezmotorové letadlo vyrobené ve Zlíně (ZLIN I) a nejslavnější výrobek, motorové letadlo ZLIN XII. Expozice věnovaná cestovatelství byla rozšířena také o prezentaci fondu dalších cestovatelů: Stanislava Škuliny, Heleny Šťastné a Eduarda Ingriše. Stejně tak expozici filmu doplnila i ukázka současné animované tvorby - třeba trojrozměrná scéna z večerníčkového seriálu Krysáci. Pestrá paleta exponátů a interaktivních prvků v expozicích potěší všechny generace návštěvníků, nejen rodiny s dětmi, ale také odborníky či příchozí zajímající se o éru Batismu v jejím komplexním pojetí.

Máte dotaz ke kupónu? Nebojte se zeptat!

Odesláním dotazu souhlasíte se zpracováním osobních údajů

Doporučujeme také tyto slevy