akce skončila

Vstupenka pro 2 osoby do Technického muzea Tatra v Kopřivnici

LokaceTechnické muzeum Tatra Kopřivnice, Záhumenní 367/1, 742 21 Kopřivnice, Česko

Zbývá času0:00:00

Zbývá poukazů37 / 75

Akce bohužel skončila, ale nezoufejte - dejte nám email a v případě dostatečného zájmu kontaktujeme partnera a dáme vám vědět ihned jak se akce obnoví.
Odesláním zájmu souhlasíte se zpracováním osobních údajů
-40%
Vstupenka pro 2 osoby do Technického muzea Tatra v Kopřivnici
Vstupenka pro 2 osoby do Technického muzea Tatra v Kopřivnici
Vstupenka pro 2 osoby do Technického muzea Tatra v Kopřivnici
Vstupenka pro 2 osoby do Technického muzea Tatra v Kopřivnici
Vstupenka pro 2 osoby do Technického muzea Tatra v Kopřivnici
Vstupenka pro 2 osoby do Technického muzea Tatra v Kopřivnici

Máte rádi auta a pohled pod kapotu Vás dokáže zabavit na dlouhé hodiny? Pak tu máme pro Vás ideální tip na výlet! Odkryjte tajemství 
fenomenální automobilky Tatra.

Za 168 Kč získáte vstupenku pro 2 osoby, která platí do tří kopřivnických muzeí: Technického muzeaTatraLašského muzeaMuzea Fojtství.

V Technickém muzeu Tatra si prohlédnete 60 osobních a nákladních automobilů všech etap výroby, dále podvozky, modely, designerské návrhy, trofeje, dobové fotografie či různé rarity. V Lašském muzeu se necháte strhnout obdivem nad uměleckými díly, která vznikla prostřednictvím lidského genia a vytrvalé pracovní píle. V Muzeu Fojtství nahlédnete do života lidí v minulosti, seznámíte se s lidovými zvyky a tradicemi.

Limitovaný počet zvýhodněných vstupenek díky mimořádné podpoře Radia Čas. Ušetříte 112 Kč!

ODKRYJTE TAJEMSTVÍ ORIGINÁLU

Logo Tatra

Nejucelenější sbírka věnovaná kopřivnické vozovce, později proslavené jako fenomenální automobilka TATRA. Virtuální prohlídka zde.

Na šedesát osobních a nákladních automobilů ze všech etap výroby doplňují podvozky, motory, modely, designérské návrhy, trofeje ze sportovních klání, dobové fotografie a různé rarity. Spoustu zajímavých a vyčerpávajících informací poskytují vícejazyčné videoboxy s filmovými sekvencemi automobilových skvostů. 

 Nyní máte možnost v expozicích Technického muzea Tatra využívat bezdrátové připojení k internetu přes wifi.

Tatra Muzeum 

Pro děti:

U nás máte také možnost zabavit své děti při prohlídce expozicí. Ptáte se jak? Díky našemu pracovnímu sešitu s názvem "Dráček Tatrováček". Více informací a možnost vytištění nejen tohoto, ale i dalších pracovních sešitů naleznete v sekci "Pro školy".

Pokud se chystáte naše muzeum navštívit během otevírací doby (i při větším počtu lidí ve skupině), nemusíte se předem telefonicky objednávat, pokud nebudete požadovat průvodce. Místa je dostatek. Dostane se na každého.

Kopřivnické muzeum je nejnavštěvovanějším v kraji

Regionální muzeum v Kopřivnici patří mezi nejnavštěvovanější muzea a památníky v České republice. Zároveň je nejvíce navštěvovaným muzeem v Moravskoslezském kraji. Tyto závěry vyplývají z ročenky Ministerstva kultury a popularitu potvrzují i statistiky samotného muzea a jeho návštěvnost, která se drží stále okolo 100 tisíc návštěvníků ročně.

V roce 2016 jsme s radostí přivítali 105.707 návštěvníků!

Přestože většina návštěvníků míří do Kopřivnice hlavně kvůli historii tatrovek, zajímavé exponáty jsou k vidění také v dalších kopřivnických muzeích, a to v Lašském muzeu a Muzeu Fojtství. Přijměte také Vy pozvání k prohlídce jedinečných stálých expozic a aktuálních výstav!

 

Nenechte si ujít stálou expozici věnovanou někdejší místní továrně na hliněné zboží a kopřivnickým rodákům, zejména pak malíři a ilustrátoru Zdeňku Burianovi. 

ŠUSTALOVA VILA

Budova vily, č.p. 226, v klasicistním stylu z roku 1889 se nachází v městském parku u vlakového nádraží. Původním obyvatelem byl syn zakladatele slavné kočárovky Josef Šustala s rodinou. Po 2. světové válce budova připadla pro potřeby nově vznikajícího muzea. Sem přestěhoval kopřivnický rodák Emil Hanzelka své soukromé sbírky a započal s vlastním utvářením expozic tehdejšího Lašského muzea. Dne 18. 2. 1999 byla budova Lašského muzea prohlášena za kulturní památku. V letech 2004-05 prošlo muzeum zásadní rekonstrukcí a vznikly zcela nové expozice. Nechte se strhnout obdivem nad uměleckými díly, která vznikla prostřednictvím lidského genia a vytrvalé pracovní píle.

Budova Muzea Fojtství s č.p. 1 je nejstarší dochovanou stavbou v Kopřivnici. Přesné datum postavení budovy není známo. Staré fojtství, které stálo na místě dnešního, se poprvé připomíná roku 1576. V roce 1789 byla původní dřevěná stavba zbourána a Jakubem Šustalou vystavěno fojtství zděné.

Největší stavební úpravy byly provedeny v letech 1985-90 firmou TATRA. Od roku 2005 patří Fojtství městu Kopřivnice, které za přispění fondu ze SROPu nechalo provést stávající expozice.

Můžete zde nahlédnout do života lidí v minulosti, seznámit se s lidovými zvyky a tradicemi. Poznáte, jak cestovali naši předkové. Vždyť právě zde v roce 1850 začal Ignác Šustala, fojtův syn, s výrobou prvních bryček a kočárů a právem mu náleží vzpomínka mezi významnými kopřivnickými rodáky.

Dne 3. 5. 1958 byla budova Muzea Fojtství prohlášena za kulturní památku.

Máte dotaz ke kupónu? Nebojte se zeptat!

Odesláním dotazu souhlasíte se zpracováním osobních údajů

Doporučujeme také tyto slevy