akce skončila

Vstupenka pro dospělou osobu na hrad Červený Kameň na Slovensku

LokaceHrad Červený Kameň, 900 89 Častá-Červený Kameň, Slovensko

Zbývá času0:00:00

Zbývá poukazů182 / 200

Akce bohužel skončila, ale nezoufejte - dejte nám email a v případě dostatečného zájmu kontaktujeme partnera a dáme vám vědět ihned jak se akce obnoví.
Odesláním zájmu souhlasíte se zpracováním osobních údajů
-50%
Vstupenka pro dospělou osobu na hrad Červený Kameň na Slovensku
Vstupenka pro dospělou osobu na hrad Červený Kameň na Slovensku
Vstupenka pro dospělou osobu na hrad Červený Kameň na Slovensku
Vstupenka pro dospělou osobu na hrad Červený Kameň na Slovensku

Milujete hrady a zámky? Vyrazte na Červený Kameň, oblíbený slovenský hrad 8 km západně od Trnavy, který je otevřený celoročně.

Projdete s průvodcem tzv. velkým okruhem i hradním podzemím. Délka okruhu je 75 minut. Zaparkovat můžete bezplatně na parkovišti přímo u hradu.

Prohlídka slovenského hradu Červený Kameň jen za 95 Kč!

cerveny_kamen_headline

Hrad Červený Kameň

Počátky hradu Červený Kameň sahají do první poloviny 13. století. Jeho dějiny se začaly psát, když česká královna vdova Konstancie Uherská nechala před rokem 1240 na svých pozemcích postavit hrad, který se stal známým pod jménem Červený Kameň nebo také jako tzv. Bobří hrad. Majitelé hradu se několikrát vystřídali. Mezi ty nejznámější lze zařadit rod Turzů nebo uherský Pálffyů. Dlouhou dobu byl také v rukou jedné z nejbohatších obchodních rodin Evropě, tzv. Fuggerových. Dnes slouží jako unikátní muzeum nábytku, které se zaměřuje na vybavení domů a bytů měšťanských a šlechtických rodin na Slovensku.

Trasa Velkého okruhu vede dvaceti čtyřmi bohatě zařízenými místnostmi. Návštěvník prochází salóny, ložnicemi, jídelnou a rytířským sálem, ktde si může prohlédnout instalaci dobového interiérového zařízení šlechy od období renesance po období secese. Prohlídka dále pokračuje hradním podzemím, jehož součástí je i obranný systém hradu. Předpokládaná délka prohlídky činí 75 minut.

Jak se na hrad dostanete?

Autem - k hradu vede asfaltová cesta z obce Častá i obce Píla (je třeba řídit se informačními směrovkami). Přímo u hradu je nehlídané neplacené parkoviště, kde můžete parkovat.

Autobusem SAD - zastávka SAD je přímo u hradu - na začátku hradních luk - autobusové spoje, které na ni zajíždí zjistíte na www.cp.sk, pokud do vyhledávače napíšete "Častá, Červený Kameň". Více autobusových spojů jezdí ale přes obec a staví na zastávce "Základina". Od ní se dostanete příjemnou procházkou po mírně stoupající asfaltce přes les až k hradu.

Pěšky - okolo hradu prochází žlutá a zelená a turistická značka: žlutá ze Zochové chaty do Časté a zelená na trase z Modry (přes Harmonii) do Sološnice. Když se budete řídit dobrými turistickými mapami, můžete vyrazit přes les a přes louky.

Vlakem - nejbližší vlakové stanice jsou v Trnavě (cca 25 km) a v Pezinku (cca 15 km).

Máte dotaz ke kupónu? Nebojte se zeptat!

Odesláním dotazu souhlasíte se zpracováním osobních údajů